Vedic Art

Kliknij tu i zobacz fotorelację z moich warsztatów Vedic Art
Kliknij tu i zobacz kolejną fotorelację z moich warsztatów Vedic Art
Kliknij tu i zobacz następną z moich warsztatów Vedic Art
Kliknij tu i zobacz najświeższą fotorelację z moich warsztatów Vedic Art
Vedic Art to kreatywność...

Ewa Miłek posiada Dyplom i Uprawnienia Certyfikowanego Nauczyciela Vedic Art rekomendowanego przez Oficjalną Szkołę Vedic Art założoną przez Curta Källmana

Warsztaty I i II stopnia ukończone u nauczyciela Ewa Miłek dają uprawnienia do dalszej nauki na Nauczyciela Vedic Art.

WARSZTATY VEDIC ART
Terminy warsztatów Vedic Art
aktualne terminy i szczegóły, zobacz <-- kliknij

na Facebook, zobacz <-- kliknij

Warsztaty intuicyjnego malowania VEDIC ART są przeznaczone dla osób, które pragną doświadczyć siebie, czyli bycia w radości i Pełni Swojego Potencjału, są przeznaczone dla wszystkich i każdym wieku, dla osób, które nigdy nie malowały i dla profesjonalnych twórców. Poprzez intuicyjne malowanie rozbudza się wewnętrzna kreatywność oraz poszerza się świadomość, która obejmuje wszystko. Vedic Art to metoda pozwalająca przy pomocy 17 Zasad uaktywnić prawą intuicyjną półkulę mózgu. Wszystkie poznane zasady Vedic Art przekładają się na zaradność i kreatywność w życiu.

VedicArt uaktywnia potencjały: DASZ RADĘ POTRAFISZ UMIESZ

Wszelkie informacje: Ewa Miłek 602 301 468 lub mail: milekewa@o2.pl

VEDIC ART

Vedic Art to kreatywność przejawiająca się przez kontemplację, to droga do wolności poprzez pełną koncentrację na procesie tworzenia. Vedic Art to malowanie dla każdego, kto w sposób spontaniczny chce wyrazić siebie. Bez oczekiwań, bez używania jakichkolwiek zdolności malarskich. Vedic Art nie uczy malowania jedynie przypomina jak malować.

Weda - oznacza wiedzę, czystą wiedzę, kompletną wiedzę. Vedic - oznacza przynależny- oddany Wedzie. Vedic – obejmuje całą nieograniczoność przestrzeni i czasu od punktu ciszy do dynamiki nieograniczoności. Vedic jest wiedzą jak możemy użyć 17 zasad dotyczących sztuk tworzenia, które są zachowane w tradycji Wedyjskiej. Vedic Art jest mapą nawigacyjną, dzięki której wyrażasz siebie i zarazem transformujesz podczas procesu tworzenia. W procesie tworzenia Vedic Art ekspanduje i rozszerza się świadomość tak, że obejmuje wszystko.

Każdy detal Vedic Art jest z dokładnością wyważony, przeżyty i doświadczony. Przy pomocy 17 zasad poznawanych w czasie warsztatu Vedic Art otwierają się możliwości i kreatywność indywidualna każdemu człowiekowi. Vedic Art pozwala na pozbycie się wszelkich ograniczeń.

Uaktywnia się Duch Wewnętrzny tkwiący w Tobie: POTRAFISZ, UMIESZ, DASZ RADĘ.

Vedic Art daje możliwość kreowania swojego życia. Dzięki otwarciu płynącego prosto z serca doświadczasz połączenia kreatywności z poczuciem, że Jesteś Stwórcą. Doświadczasz swojej świadomości i odbierasz impulsy płynące z najwyższego źródła. Kiedy zanurzysz się w tej przestrzeni zaczynasz odtwarzać historię stworzenia, zaczynasz się budzić. Otwiera się serce na siebie i na swoje otoczenie. Vedic Art przypomina, że Jesteśmy Twórcami swojego życia i siebie. Każdy z nas ma ten potencjał. W czasie poznawania krok po kroku 17 zasad i odczuwaniu ich na warsztatach stajesz się udziałem całego koncertu, a zarazem doświadczeniem przeżywania indywidualnego.

Aby poznać siebie trzeba siebie doświadczyć. To dają warsztaty z Vedic Art. Jest odpowiedni czas i przestrzeń, aby odkryć siebie i przenieść swoje doświadczenia na codzienne życie. W pełnej świadomości zaczynasz realizować swój plan życia. Zaczynasz czuć jeszcze większą miłość do siebie i bezgranicznie ufasz swojej intuicji. W każdej dziedzinie swojego życia odkrywasz radość taką jak radość dziecka.

Aby tworzyć metodą Vedic Art nie potrzeba żadnych zdolności malarskich, ani używania fachowych technik. Liczy się przebudzenie do malowania intuicyjnego. Otwierasz swoje wnętrze i pozwalasz poprzez serce płynąć swojej spontaniczności. Po prostu i zwyczajnie bycie TU i TERAZ, odczuwanie i radowanie się poprzez kontakt z samym sobą. Tworzy się przestrzeń czystej świadomości- świadomości transcendentalnej. Jesteś w zgodzie ze sobą i z Boską Doskonałością, która jest w Tobie. Odczuwanie tych stanów jest bardzo indywidualne.

Zanurzając się w przestrzeni wewnętrznej odczuwasz spokój i harmonijny obraz swojego życia. Impulsy docierające do Ciebie płyną z czystej świadomości. Z doskonałego źródła, którym jest Twoje serce. Zatapiasz się w bezgranicznej miłości do siebie, do świata i do wszystkiego, co Cię otacza. Odczuwasz Zjednoczenie ze wszystkim.

Tworzenie jest w kontakcie ze źródłem z Nadświadomością. Do tworzenia jest potrzebny stan kontemplacji a wtedy Universum się Tobą zaopiekuje i pokieruje ku świadomości, która wybiera Doskonałość Istnienia.

HISTORIA VEDIC ART

Vedic Art, czyli sztuka wedyjska, wywodzi się z Indii oparta jest na Wedach, ma swoje źródło w starożytnych księgach hinduskich sprzed około 5000 lat, zawierających kompletną wiedzę na temat wielu dziedzin życia. W 1974 roku Maharishi Mahesh Yogi (twórca Medytacji Transcendentalnej i nauczyciel duchowy zespołu The Betles ) przekazał 17 Zasad Vedic Art szwedzkiemu artyście malarzowi Curtowi Källman. Artysta dostosował 17 Zasad do potrzeb współczesnego człowieka. Podjął się misji, by ze sztuki malowania uczynić narzędzie rozwoju duszy, przez wgląd w siebie, które jest dostępne każdemu człowiekowi. Po 14 latach przygotowań i pracy nad metodą Vedic Art, w 1988 roku Curt Källman rozpoczął nauczanie Vedic Art w Skandynawii. Otworzył na szwedzkiej wyspie Oland szkołę malarzy Vedic Art. Każdego roku na tą wyspę przybywają ludzie z całego świata by wspólnie malować w energiach 17 zasad Vedic Art. Pierwszy kurs Vedic Art w Polsce poprowadzony przez Curta Källmana odbył w 2009 roku.

MOJA PRZYGODA Z VEDIC ART

Przygoda z Vedic Art i poznawanie 17 zasad Vedic Art rozbudzało moją ciekawość doświadczania ich przez kolory. Gdy pierwszy raz wzięłam płótno i odważyłam się na nim nałożyć farby poczułam skrzydła u ramion i ogromną wolność. Nie spodziewałam się, że da mi to tyle radości. To w tym momencie nastąpił krok milowy w moim malowaniu, ale nie tylko. Zasady, które poznałam zaczęły bardziej manifestować się w moim życiu. Zaczęłam widzieć więcej niż dotychczas i dostrzegać, jakie życie jest piękne. Radość wypełniła moje serce. Zaczęłam cieszyć się drobnymi rzeczami w życiu i z tych drobiazgów budować nowe fundamenty. Moje dziecko wewnętrzne na powrót doświadcza daru, jakim jest ciekawość i niewinność w poznawania siebie i przez siebie innych. Pierwsze obrazy, które namalowałam na warsztatach Vedic Art zajmują centralne miejscu w moim domu. Podziwiam, cieszę się i widzę w nim małą dziewczynkę, która odnalazła Drogę do Źródła- Źródła, którym jest radość, szczęście i pełnia miłości. Po II stopieniu Vedic Art byłam już całkowicie przebudzona w Vedic Art i z pełniejszą jeszcze świadomością doświadczałam wszystkich po kolei zasad. Doznawałam pełni, wolności a przede wszystkim świadomości swojego życia. Czas się dla mnie zatrzymał. Malowałam i w dzień i w nocy prowadzona wewnętrzną potrzebą kąpieli w źródle transcendentalnej harmonii wewnętrznej. Głos serca podpowiadał mi i czułam echo mego istnienia. Byłam całkowicie pewna, że jest to droga, którą pragnę iść i prowadzić nią innych. Malowanie jest tylko narzędziem w rozwoju. Obrazy, które powstały są przejawem w świecie fizycznym. Manifestacją siebie w przestrzeni bytu. Kreatywność, która się rozbudza w czasie poznawania 17 Zasad na warsztatach Vedic Artprzejawia się na wielu płaszczyznach życia.Polecam Vedic Art wszystkim, którzy są gotowi na doznawanie szczęścia wewnętrznego. Wszystkim, którzy są przebudzeni do życia w pełni i korzystania ze swojego potencjału jakim są obdarowani. Również tym, którzy szukają drogi do spełnienia w swoim życiu, aby zarezonowała w nich kreatywność, pasja i miłość.
WEJDŹ W SAMOŚWIADOMOŚĆ

Idź za głosem serca, ono wie co dla Ciebie jest najlepsze.