Mandala


Warsztaty MANDALA ANIELSKA ®

szczegóły w linkach poniżej
aktualne terminy i szczegóły, zobacz <-- kliknij
na facebook'u, zobacz <-- kliknij
https://web.facebook.com/Mandala-I-440999759307685/
https://web.facebook.com/Anioły-Boginie-439795912780917/

Czujesz, że Anioły są obecne w Twoim życiu? Pragniesz połączenie z nimi? Chcesz rozmawiać z Aniołami? Interesuje Cię świat Aniołów? Jeśli chcesz głębszego kontaktu z Aniołami- zapraszam Cię na moje warsztaty. Dowiesz się, jak ma na imię Twój Anioł Stróż. Nauczysz się prosić Anioły o pomoc, o wsparcie. Poprowadzę Cię przez wspaniałe wizualizacje, w których odwiedzisz eteryczne Anioły. Warsztat Mandala Anielska to kurs dla wszystkich tych, którzy z pomocą istot Anielskich chcą się rozwijać. Zajęcia teoretyczne i praktyczne nauczą w jaki sposób prosić Aniołów o pomoc. Medytacje w trakcje kursu pozwolą Ci nawiązać stały kontakt z Aniołami i jeżeli zechcesz zaprosisz je do swojego domu wewnętrznego.

Namalujesz samo...dzielnie Mandalę ze swoim Aniołem...
Pragnę zapewnić, że nie musisz "umieć" malować. Wystarszy, że masz chęć do tworzenia..


Wszystkie materiały jak kredki, farby, płótno wliczone jest w cenę warsztatu.
Zapraszam Cię na spotkanie z Mandalą.
Mandale poprzez swoją wyjątkowość i zawarte w nich pozytywne wibracje, działają w holistyczny sposób na duszę, ciało i umysł. Każda tworzona mandala jest niepowtarzalna i jedyna na swój sposób, to obraz który jest przejawem duszy. Arteterapia Mandalą służy do uzyskania większej wiedzy o nas samych. Pozwala dotrzeć do głębszych obszarów przyczyn dolegliwości ciał subtelnych. Tęczowa Mandala pozwala wydobyć na światło dzienne emocje, które zastały w naszym ciele i blokują przepływ do życia w pełni szczęścia. Za pomocą Mandali możemy te emocje wyrazić i przepracować. Tworząc Mandale rozwijasz spontaniczność, swobodę i docierasz do swojego twórczego, nieskrępowanego potencjału. Malowanie Mandali jest jak pokazywanie tego, co szepcze Twoja Intuicja. Tęczowa Mandala pomoże w odzyskiwaniu harmonii i równowagi w procesie uzdrawiania zarówno ciała fizycznego, jak i emocjonalnego. To za pomocą symboliki kolorów, którymi przemawia wrażliwość duszy wyrażamy najgłębsze poziomy naszego jestestwa.

„Każdego ranka robiłem w notatniku mały, kolisty rysunek – mandalę – który zdawał się odbijać moją wewnętrzną sytuację w tym momencie…. “ Carl Gustav Jung


Warsztat dla wszystkich, którzy poszukują drogi do swojego rozwoju. Techniki pracy z Tęczową Mandalą pozwolą rozwinąć wewnętrzny potencjał, pomogą odnaleźć wewnętrzną harmonię.Podczas warsztatów będziemy tworzyć mandale sięgając zarazem do własnych potężnych zasobów wewnętrznej kreatywności. Będziemy uwalniać się od przeszkadzających nam ograniczeń w życiu oraz poznawać symbolikę kolorów. Każdy uczestnik stworzy Mandale dla Siebie. Będą medytacje i ćwiczenia na harmonizacje czakr. Dostroisz się do czystego przepływu i odbioru własnej intuicji. Z poziomu świadomości serca odkryjesz swoją radość. Będziemy tworzyć różne Mandale i każdy uczestnik namaluje dla siebie Tęczową Mandalę na płótnie.

Jako temat przewodni warsztatów ((((((( TĘCZA )))))))
Tęcza – zjawisko optyczne i meteorologiczne, występujące w postaci charakterystycznego wielobarwnego łuku, widocznego, gdy Słońce oświetla krople wody w atmosferze ziemskiej.Tęcza powstaje w wyniku rozszczepienia światła, załamującego się i odbijającego wewnątrz kropli wody (np. deszczu) o kształcie zbliżonym do kulistego. Pomimo faktu, że w tęczy występuje niemal ciągłe widmo kolorów, tradycyjnie uznaje się, że kolorami tęczy są: czerwony (na zewnątrz łuku), pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygowy i fioletowy (wewnątrz łuku).

Zapraszam Cię do twórczej i ciekawej podróży w głąb siebie, w głąb swojej Duszy.


Możesz też przenieść te umiejętności do wszystkich dziedzin swojego życia. Kreuj swoje życie. Żyjąc radośnie, twórczo i bogato.

Medytując z własną Mandalą i tworząc kolejne, doświadczysz kontaktu ze sobą, ze swoim Jestestwem.

Zapraszamy na warsztat wszystkich, którzy chcą doświadczyć spotkania z kolorem w sobie. Warto dodać, że brak tzw. "umiejętności rysowania, czy malowania" nie stoi na przeszkodzie żeby tworzyć wspaniałe i konstruktywne Mandale :)Wszelkie materiały potrzebne do procesów tworzenia Mandali jak: różnorodne kredki, bloki, kartki, kleje, brokaty, farby, płótna i inne wliczone są w cenę warsztatów.
Zapraszam Cię na spotkanie z Mandalą, odkrywania w sobie piękna, miłości i mocy na różnych płaszczyznach życia. Będziemy uwalniać się od przeszkadzających nam ograniczeń w życiu oraz poznawać symbolikę w Mandali i tworzyć Mandale dla Siebie. Będą medytacje i ćwiczenia na czysty przepływ i odbiór intuicji, praca na świadomości serca. Będziemy tworzyć różne Mandale i każdy uczestnik namaluje dla siebie Mandalę na płótnie. Poznasz symbolikę kolorów, kształtów i liczb oraz nauczysz się samodzielnie Tworzyć Mandale. Wszelkie materiały potrzebne do procesów tworzenia Mandali jak: różnorodne kredki, bloki, kartki, kleje, brokaty, farby, płótna i inne wliczone są w cenę warsztatów.1. Co to jest Mandala ?

Mandala to koło, które jest podstawową strukturą wszechświata. Motyw mandali odnajdujemy w prehistorycznych rysunkach na różnych kontynentach. Już wówczas musiały odgrywać istotną rolę. Słowo „ Mandala „ pochodzi z sanskrytu, gdzie oznacza: cały świat, święty krąg, centrum lub koło życia. W buddyźmie tybetańskim oznacza też punkt, który jako sakralna przestrzeń symboli¬zuje pierwotne Źródło wszelkiego stworzenia. W obrzędach buddyzmu i hinduizmu mandala oznacza diagram wyrysowany na ziemi, na tkaninie lub na drewnie. Czasami usy¬pany jest z kolorowych piasków bądź ryżu. Często mandala była umieszczana na ścianach świątyń. Wykorzystywano do tworzenia mandali również kamienie szlachetne. Mandala może również sym-bolizować obszary kosmiczne lub niebiańskie. Różne formy mandali spotyka się prawie w każdym kręgu kulturo¬wym na całym świecie. Jest to archetyp okrągłej doskonałej i świętej ziemi, która otoczona jest czcią. W najprostszej postaci mandala ma kształt okrągły, ale może też przyjmować inne formy: gwiazdy, motywu kwiatowego, kwadratu, koła w kwadracie, wielokąta, elipsy, okręgu czy też muszli, planety, kręgów wszelkiego typu. Istnieją też mandale, które są dziełami sztuki, gdzie poszczególne wzory, kolory i obrazy odpowiadają ukrytym, duchowym aspektom. W praktykach religijnych a także w psychologii słowo to określa obrazy i rysunki mające kształt zbliżający do koła, do okręgu. Ale również mogą być w kształcie rozet, oczu lub źrenic.


2. Historyczne ślady Mandali

Już od najdawniejszych czasów tworzone były mandale w różnych formach i kulturach. Mandalę przybierającą różne formy spotyka się prawie w każdym kręgu kulturo¬wym na całym świecie. Znany jest magiczny krąg, zwany kamiennych kręgów między innymi Stonehenge w Anglii- święte miejsce celtyckich druidów. Odry, Węsiory a także Ślęża w Polsce. Symbolika koła i motywy mandali znana jest w wielu kulturach starożytnych, m.in. Celtów, Germanów, Indian oraz Słowian. Pozostały ślady mandali w rysunkach naskalnych w Ameryce, w Afryce i w Europie. W Chinach na planie koła budowane były świątynie i grobowce, jak również znany chiński znak równowagi. Mandala występowała we wszystkich znanych nam kulturach i we wszystkich częściach świata. Najwcześniejsze praktyki reli¬gijne koncentrowały się wokół Słońca i Księżyca i dokonywały rytualnych kręgów, co pozostałością są wyryte w kamieniu w różnych częściach świata. Np. Uzbekistan, Francja, Włochy. Mandale występowały też w kulturze Azteków w Meksyku (kalendarz aztecki). Malowidła na ceramice z Rumuni, Ukrainy, z Bałkanów. W architekturze znane są malowidła w kształcie mandali od zamierzchłych czasów w układaniu posadzki, obrazach naściennych, w kościoołach, w katedrach, w świątyniach i w miejscach kultu religijnego. W Tybecie do dziś dużo uwagi przywiązuje się do rytuału związanego z mandalą. Tworzenie mandali przez tybetańskich mnichów przetwało do dnia dzisiejszego.


3. Znaczenie mandali

Tworzenie i oglądanie Mandali jest formą medytacji. Mówi się również o „ Mandali ciała „ praktykowanej w czasie medytacyjnym. Mandale stanowią znak możliwości wyzwolenia. Również są przejawem ciągłej obecności potencjału we wszechświecie. Są symbolem podstawowej dobroci, istniejącej, jako wrodzony potencjał, każdej istoty czującej, jako natura nasienia. Mandale, to również obrazy tworzone w stanie medytacyjnym. Tworzenie Mandali to czynność lub rytuał, który ma prowadzić do ducho¬wego odrodzenia człowieka. Uczestniczy się w tym procesie z najwyższą uwagą i skrupulatnością, absolutną koncentracją, zachowując precyzję i całkowite skupienie. Są różne właściwości Mandal. Są Mandale oczyszczające jak i Mandale wzmacniające określone cechy lub poszczególne obszary ludzkiego życia. W najszerszym znaczeniu Mandale są diagramami. Mandale ukierunkowane są głównie na nasze centra energetyczne zwane czakrami. Za pomocą Mandal dzięki takim oddziaływaniom możemy czakramy oczyścić, harmonizować, oraz wzmacniać funkcje danych czakramów. Mandale powstają w stanie wyciszenia. Tworzenie Mandali jest również docieraniem do Głębszych Źródeł Przekazu. Mandala to jeden z najstarszych symboli ludzkości i dlatego obecnie praca z Mandalą jest coraz częściej wykorzystywana. Tworzony obraz Mandali w trakcie swo¬bodnej ekspresji, umożliwia wewnętrzną przemianę i ma ogromne działanie terapeutyczne. Pierwszym, który zastosował Mandalę w psychoterapii był szwajcarski psychiatra Carl Gustav Jung. Teorie swoje tworzył na podstawie własnych głębokich doświadczeniach oraz spostrzeżeń w trak¬cie pracy z pacjentami. Według jego teorii Mandala jest całością duszy, świadomością i nieświadomością.


4. Moja osobista przygoda z mandalą

Malowanie Mandal obudziło się u mnie nagle. PRZEBUDZENIE...Usłyszałam słowo ”MANDALA” i zapragnęłam Mandalę namalować. Od czasu namalowania pierwszej Mandali poczułam w sobie ogromną chęć do malowania następnych i następnych Mandal. Działo się to w tempie błyskawicznym i myślałam tylko o tworzeniu coraz to nowych Mandal. Z każdą namalowaną Mandalą czułam większy przypływ energii w sobie, chęci do działania a moje ciała subtelne stawały się coraz bardziej zrównoważone. Stwierdziłam na sobie, że Mandala ma ogromne oddziaływanie dzięki formie i przede wszystkim kolorom zawartym w Mandali. Po rozbudzeniu we mnie tej pasji zaczęły inne osoby prosić mnie o namalowanie Mandali Osobistej dla niej. Po stworzeniu Mandali osoby te zaczęły mówić o pozytywnym oddziaływaniu na ich stan zdrowotny, fizyczny lub psychiczny. Drogą moją było poznanie głębiej tego zagadnienia. Romuald Kosznik bioenergoterapeuta, wykładowca Studium Psychologii Psychotronicznej, której jestem absolwentką i znawca tych zagadnień pomógł mi zdecydować się na napisanie Pracy Dyplomowej właśnie w tym zakresie moich doświadczeń. Temat mojej Pracy Dyplomowej to: „Kolory w Mandali jako narzędzie koloroterapii". Opierając się na literaturze, wiedzy terapeutów, bioenergoterapeutów oraz własnych doświadczeniach przedstawiłam działanie kolorów zawartych w Mandali Osobistej oraz uznałam połączenie tych silnych wibracji za narzędzie w koloroterapii. Celem mojej Pracy z Mandalą Osobistą jest wskazanie przydatności malowania kolorowych Mandal, jako narzędzie wzmacniające pozytywne cechy osobowościowe, jak również służące do przywracania równowagi fizycznej jak i psychicznej. Na owoce moich przemyśleń i doświadczeń ogromny wpływ miały osobiste poszukiwania i wiedza zdobyta w praktycznym malowaniu Mandal Osobistych. Kolorowa Mandala jest też sposobem komunikacji nie zawsze wyrażonych emocji. Niektóre uczucia trudno jest wyrazić słowami. Kolor jest uniwersalnym językiem na całym świecie i właśnie w wibracjach, które on niesie ukryte są treści emocjonalne zapomniane lub głęboko skrywane przez podświadomość.


5. Proces tworzenia mandali

Mistrzowie buddyjscy przed przystą¬pieniem do ceremonii tworzenia Mandali dro¬biazgowo i precyzyjnie ustalają zasady konstrukcji Mandali. Osobiście również poświęcam wiele uwagi w czasie tworzenia mandali. Traktuję ten proces, jako nośnik informacji dotyczących rozwoju osobowości. Skupiam się na dynamice i strukturze przejawiającej się w symbolice koloru i kształtu. Proces tworzenia Mandali indywidualnej jest nacechowany spontanicznością przejawienia się odbioru sygnałów płynących od osoby, dla której jest malowana Mandala. Jest to znak początku procesu indywidualnej przestrzeni wzrastania w danym celu. Interpretacja rysunku Mandalicznego jest bardzo indywidualna tak jak indywidualny jest każdy człowiek. W tym ujęciu symbolika zawarta w Mandali poprzez kolor i inne znaki jest zrozumieniem dla samej osoby, dla której jest malowana Mandala. Mandala tworzona jest na płaskiej powierzchni nie mniej ma znaczenie wielowymiarowe i porusza różne aspekty życia danej osoby. Tworzenie Mandali to czynność, rytuał, który ma prowadzić do ducho¬wego odrodzenia człowieka. Wykonuję go z najwyższą uwagą i skrupulatnością, gdzie gwarancją powodzenia jest tutaj absolutna precyzja, koncentracja i skupienie. Przed przystąpieniem do tworzenia Mandali wyznaczam sobie odpo¬wiednie miejsce. Jest to przestrzeń odosobniona, w której nic mi nie przeszkadza. Wyłączam wszystkie myśli i w całkowitym stanie odprężenia tworzę przestrzeń twórczą. Zanim rozpocznę tworzenie Mandali wprowadzam siebie w stan całkowitego zrelaksowania i wyciszenia- jestem w medytacji. Stan taki uzyskuję przez głębokie oddechy oczyszczając swoje myśli i harmonizując swoje ciała subtelne. Czasami, jako dodatkową formę wprowadzam mantrowanie i energetyczne oczyszczanie swojego ciała. W czasie medytacji nawiązuję porozumienie duchowe ( poprzez Wyższe Ja) z osobą, której Tworzę Mandalę. Po uzyskaniu całkowitej równowagi przystępuję do procesu Tworzenia Mandali. Wybieram odpowiedni materiał i w momencie całkowitej gotowości zaczynam malować. Intuicyjnie dobieram odpowiednie kolory kredek lub farb i pozwalam, aby proces działał sam w sobie. W czasie malowania pojawiają mi się często podpowiedzi, które notuję. W momencie, kiedy zyskuję całkowite uciszenie obraz z Mandalą Osobistą jest gotowy.


6. MANDALA OSOBISTA w indywidualnym oddziaływaniu

Każdy człowiek jest wyjątkowy i unikalny. Każde istnienie jest przejawem Wielkiej Miłości. Mandala jest spontanicznością przejawiającego się człowieka. Łącząc się ze swoją Mandalą dociera się do swojej wieczności. Zadaniem tworzenia Mandal jest pobudzenie naszej podświadomości, jak również wypracowanie w sobie cech nam potrzebnych. Mandala taka niesie ze sobą indywidualny symbol i treści dotyczące procesu indywidualizacji oraz dotyczące rozwoju osobowości. Za pomocą barwy i symboli, które trafiają właśnie do podświadomości jest możliwość uaktywniania pożądanych cech i zdarzeń. Mandale pomagają również nawiązać kontakt z tym, co najlepsze, co do tej pory było nieuświadomione. Oddziaływanie Mandali Osobistej może mieć właściwości oczyszczające, kojące i uspakajające. Mogą ukazywać intuicyjne przejawy przyszłego rozwoju i wpływać na perspektywę przyszłości. Jest to dostrajanie się do wysokich wibracji i przekazywanie pozytywnych uczuć. Pojawić się może zachwyt nad samym sobą. Mandala pokazuje to, co jest w danej osobie, to, co głęboko się tliło, ale sama o sobie nie miała śmiałości tak myśleć. Patrząc na swoją mandalę rozbudzają się talenty i zdolności. Jednocząc się ze swoją Mandalą uaktywnia się proces zdrowienia. Indywidualność umożliwia wówczas poznanie siebie. Celem wprowadzenia do obrazu pozytywnych przekazów ma większą szansę uaktywnienia się w realizacji danej osoby. Po stworzeniu Mandali osoba może odczuwać, że jest bardziej spokojna swojej teraźniejszości i przyszłości. Myśli stają się bardziej uporządkowane. Mandala skutecznie wspiera w rozwoju duchowym. Uzdrawia duszę, łączy z Boskim Wnętrzem i pomaga uzdrowić życie. Wprowadza korzystne zmiany w życiu wewnętrznym i zewnętrznym. Jest najbardziej uniwersalnym sposobem przedstawiania duchowych idei. Dana osoba może uświadomić sobie doświadczenie wewnętrzne, odczucie pogodzenia się i bycia w pełni oraz wytworzyć i odnaleźć wewnętrzny porządek w nim samym. Tworzenie Mandali pozwala na odkrywanie osoby na nowo. Mandala porządkuje wewnętrzny i skrywany świat. W ten sposób pomaga zrozumieć siebie i odnaleźć swoje miejsce w świecie zewnętrznym. Dzięki Mandali poznaje się i doświadcza samego siebie. Zagłębiając się w swojej Mandali ugruntowuje się duchowa prawda i istota swojego bytu. Można doświadczyć Duchowego Bogactwa. W świecie uniwersalnego rozwoju duchowego Mandala jest ważnym ogniwem praktyki duchowej. MANDALA OSOBISTA jest to skuteczna droga do zrozumienia i poznawania siebie. Im bardziej umysł jest wyciszony, skoncentrowany i zrelaksowany, tym Mandale wyrażają wysoki poziom wibracji. Taka Mandala promieniuje wysokimi poziomami energetycznymi. Taki przekaz inspiruje i wspiera na drodze rozwoju intelektualnego danej osoby. Wibracje podnoszą się do wyższych poziomów energetycznych, a wokół osoby tworzy się całościowa harmonia wzrastania w pełni. Współpracujące ciała subtelne dostrajają się do orkiestry, którą tworzymy przez całe lata istnienia. Tworzy się muzyka a dźwięki szczęścia zaczynają grać symfonię życia. Wibracja światła zamanifestuje się w otoczeniu. A to, co było pięknem wewnętrznym staje się zewnętrznym blaskiem perłowej oceanii przejawiania danej osoby. Mandala to Przekaz Boski objawiający się czystym, dobrym i otwartym sercem. Jest przedstawianiem tego, czego nie można uchwycić materialnie, jest przekazem energetycznym, który oddziałuje na wszystkie sfery życia człowieka. Dzięki energii Mandali można pokonać problemy emocjonalne, finansowe, choroby fizyczne oraz blokady uczuciowe. Patrząc na taki obraz energetyczny symbole widzi się oczami, ale odbiera się sercem i swoją wrażliwością. Spokojne i harmonijne płynięcie energii przez wnętrze daje możliwość otwarcia i rozkwitu w sobie cudownych wibracji danych w Mandali. Zaczyna działać proces samoregeneracji energetycznej, oczyszczenia i rozświetlenia swojej energii. Otwiera się przestrzeń, jakiej do tej pory nie można było zauważyć. Uaktywnia się kreatywność działania na różnych płaszczyznach życia, przez działanie, tworzenie i rozumienie tego, co do tej pory było niezrozumiałe. Mandala, jako właściwy symbol indywidualizacji odgrywa istotną rolę transformatora energii psychicznej w przebiegu rozwoju osobowości. Umożliwia rodzaj komunikacji między świadomością a nadświadomością. Mandala taka może być rozumiana, jako indywidualny drogowskaz kształtujący osobowość.

Całkowita oferta wraz z cenami, zobacz <-- kliknij